вівторок, 23 грудня 2014 р.

7 клас

Тема. Правила поведінки учнів в хімічному кабінеті. Ознайомлення з обладнанням кабінету хімії та лабораторним посудом.

Мета: ознайомити з правилами ТБ в хімічному кабінеті; правилами поведінки; лабораторним обладнанням та посудом яким учні будуть користуватися при виконанні експерименту. Розвивати вміння користуватися цим обладнанням та посудом. Виховувати бережливе ставлення до самого себе та товаришів, що сидять поруч, а також елементи екологічної культури. 
Обладнання: набір хімічного посуду, набір реактивів, а також приладів, що є у кабінеті.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Методи: ланцюжок, бесіда, групова робота, змагання, демонстрація.
Девіз уроку
 Знання потрібні нам не для того,
 щоб тільки знати, 
а для того – щоб жити.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Психологічна розминка: Вправа «Кольоровий настрій» ( Вчитель пропонує учням виразити свій емоційний стан за допомогою кольорових картинок).
ІІ. Актуалізація почуттєвого досвіду й опорних знань учнів
Учитель. Пригадайте той час коли ви переступили поріг школи як учні і зайшли з своєю першою вчителькою в клас. Напевне ви не знали що вам робити, як поводитися. І тут на допомогу вам прийшла вчителька Вона розповіла вам про правила поведінки на уроці і на перервах. Тож пригадайте ці правила використавши метод ланцюжка ( учні по черзі називають ці правила). 
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
А хвилин 5 назад ви переступили поріг загадкового для вас кабінету. Я пам’ятаю, як ви, привідкривши двері, заглядали у цей кабінет. Що вас тут цікавило? ( учні відповідають).
Учитель. Я хочу вам сказати, що тут діють свої правила поведінки. Ці правила ви повинні виконувати бездоганно.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
V. Вивчення нового матеріалу
І ось ми ознайомимося правилами поведінки в хімічному кабінеті    https://www.youtube.com/watch?v=NoS6OyDp7b8
Учні переглядають відео   https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=qFG0-JlodDw - частина 1
Вчитель демонструє прилади.
 Але хімічного посуду є набагато більше, з яким ми будемо знайомитися на протязі вивчення курсу хімії. 
VІ. Узагальнення знань
1. Скажіть будь ласка що вам було цікавим на уроці?
2. Які б правила ви взяли з собою в дорогу життя?
3. А який посуд вам найбільше сподобався, де б ви його використали дома ?
4. Давайте розділимося на дві команди. Я по черзі то одній то другій команді буду показувати прилади і посуд. Котра команда дасть більше правильних відповідей та і виграла (ідуть змагання команд).
VІI. Підсумок уроку
Учитель оцінює роботу учнів і узагальнює вивчений матеріал.
VІІI. Завдання додому
Вивчити правила поведінки учнів у хімічному кабінеті та ПТБ під час виконання хімічного експерименту. Переглянути відео https://www.youtube.com/watch?v=kurlgBd0QJM

Немає коментарів:

Дописати коментар